Статистика
Історія бібліотеки 1946 – 2011 рр. |
![]() |
![]() |
Не одне покоління наших односельчан представників різних професій прилучалося до цілющих джерел нашої книгозбірні. Історію бібліотек творять люди. Кожна сторінка літопису – творіння їх рук, розуму, вогонь їх сердець.
Закінчилася війна. Почалося мирне життя. І як паростки до сонця, так люди потяглися до науки і культури. У 1946 році при школі запрацювала бібліотека. Першим бібліотекарем села була Зіна Павлівна Дем’янець, яка в 16 років закінчила бібліотечні курси в місті Дубно.
Книжковий фонд становив більше 500 примірників книг (переважно художні та сільськогосподарські). Через рік бібліотеку перенесли в приміщення в центрі села в якому знаходились бібліотека, сільська Рад і клуб.
Працювала Зіна Павлівна в бібліотеці з 1946 – 1950 р. Зі спогадів Миколи Клюйка: “Зав.бібліотекою була Зіна Дем’янець. Людина одержима працею, дуже в той час начитана й цікава. Мене й досі вражає її вміння знаходити контакт з людьми”. З 1950 року в бібліотеці працює Фросина Тетеря (дружина першого голови колгоспу МихайлаТетері).
З 1950 – 1960р. в бібліотеці працювали молоді бібліотекарі Марія Каленічок, Віра Лох, Валентина Веретельник, Ніна Баранюк (1958-1964р.)
В 1955р. При бібліотеці був створений літературний гурток. В ньому брали участь молоді поети – початківці села, а також ті хто любив художнє слово, або вміло декламував твори на літературних вечорах, концертах, художньої самодіяльності, брав участь в драматичному гуртку.
Деякі літгуртківці входили до районного літоб’єднання. Вони випускали свою стінгазету. Кращі їхні вірші публікувалися на сторінках обласних та республіканських газет. На протязі п’яти років літгуртківці (до 30 чоловік) своїми силами видавали щoрічно літературний альманах “Пролісок”. Надрукований на друкарській машинці з малюнками, фотографіями він випускався в 2-4 екземплярах 1-2 рази на рік.
Нехай святяться світлі зали І книгосховища твої. Скарбнице думки світової Творець любові на землі! Згодом в центрі села був побудований клуб. Там в маленькій кімнаті і розмістилася бібліотека. Але книжковий фонд бібліотеки збільшувався і бібліотеку перенесли у великий (на той час) будинок (в ньому в даний час проживає Буткевич Ганна). Тут працювали Т.Д.Романюк, Г.М.Клюйко.
В 1965 році в бібліотеку прийшов молодий спеціаліст Г.М.Мариніна (Клюйко). В ті часи бібліотеці було присвоєно звання “Бібліотека відмінної роботи”.
На обслуговувані читачів стало працювати два працівники. Згодом працювали в бібліотеці – Ютовець У.І., Твердун У.М., Клюйко З.І., Ютовець С.І..
Тут працювала Г.Ф.Клюйко (1975-1986р.). Значний внесок у розвиток бібліотечної справи внесла бібліотекар Ютовець У.І. (1973-1998р.). Попрацювавши 25 років в бібліотеці вона була у великій пошані серед колег району та області.
З 1990 року в бібліотеці працює Куницька Н.М.
Нелегкі були часи. Тож хочеться віддати шану і любов тим, хто стояв біля витоків бібліотечної справи, хто на різних етапах її розвитку самовіддано беріг скарби знань і передавав їх людям, для кого рідна книгозбірня стала змістом їхнього життя. В зв’язку з реорганізацією бібліотек у 2002 році відбулося об’єднання сільської і шкільної бібліотеки. Бібліотека дістала назву – Берестівська публічно-шкільна бібліотека. З 2002 року в шкільному відділі працює Твердун Н.М..
Бібліотека входить до складу культурно-дозвілевого комплексу (КДК). Діяльність якого спрямована на розвиток духовності, виховання патріотизму, та поваги до культурно-історичної спадщини українського народу.
Нині Берестівська публічно-шкільна бібліотека є культурно-просвітницьким та інформаційним центром.
В її роботі відбулися певні зміни з’явилися нові обов’язки. Книжковий фонд бібліотеки становить 19945 примірників книг.
Послугами бібліотеки користуються 746 читачів. Основу фонду становлять підручники, твори класиків вітчизняної та світової літератури, а також з історії, народознавства, літературознавства. Особливе місце займає література краєзнавчого змісту. Надбанням бібліотеки є матеріал про історію нашого села Берестя.
Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки це – алфавітний та систематичний каталоги, систематична і краєзнавча картотеки статей,картотека виховних технологій,картотека підручників,картотека сценаріїв, енциклопедії, словники, довідники, публічний центр регіональної інформації.
З 2007 року у бібліотеці встановлено АБІС ІРБІС, що дає змогу формувати електронний каталог бібліотеки. Його обсяг більше 25 тис. записів. З них власних 500.
Благословенна та ясна година, Коли книжку в руки бере дитина. Коли читає «Кобзаря» юнак. Коли Франка «огромнії» сонети Підносять дух, коли говорить Гете, Шекспір, Міцкевич, Лєрмонтов, Бальзак. |